İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından her yıl düzenlenen Big Bang Start-up Challenge, 03 Aralık Perşembe günü gerçekleşti. Pandemi nedeniyle İlk kez online olarak düzenlenen etkinlikte Adlema, ulusal ve uluslar arası binlerce başvuru arasından ilk 20‘ye seçilerek sahnede sunum yapma şansını yakaladı. Yaptığı sunum ile özellikle sanayi-imalat konusunda yeni girişimcilere destek vererek katma değerli teknolojiler üretilmesinde katkıda bulunan çok değerli İstanbul Sanayi Odası ve Elginkan Vakfı tarafından ödüle layık bulundu.

İstanbul Sanayi Odası tarafından ismi de kendisi gibi çok anlamlı olan ”Geleceğin Sanayicisi” ödülüne bu sene Adlema ile birlikte toplam 3 girişim seçildi. Törende İSO ödülleri, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sultan TEPE tarafından takdim edildi.

Elginkan Vakfı tarafından seçilen 3 girişime toplam 175.000 TL ödül dağıtıldı. Büyük ödül için ise Adlema seçilerek 75.000 TL’lik ödüle layık bulundu. Törende Elginkan Vakfı adına ödüller, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Öner GÜNÇAVDI tarafından takdim edildi.

İtü Arı Teknokent tarafından Adlema 35 girişimin kabul edildiği İtü Çekirdek Kuluçka programına kabul edildi. Ayrıca 1 yıllık İtü Teknokent Magnet ofisini kullanım hakkına sahip oldu.

https://www.iso.org.tr/haberler/diger-haberler/itu-cekirdek-big-bangde-iso-gelecegin–sanayicisi-buyuk-odulu-sahiplerini-buldu/

https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/big-bang-2020de-oduller-sahiplerini-buldu-6370660

https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/itu-cekirdekin-big-bang-start-up-challenge-yarismasindan-52-milyon-liralik-kaynak-41386141

https://webrazzi.com/2020/12/04/big-bang-start-up-challenge-sahnesinde-54-milyon-154-bin-tl-odul-ve-yatirim-dagitildi/